Loading [MathJax]/jax/output/HTML-CSS/config.js

laupäev, 25. oktoober 2014

Semester käib, tuju hea

Septembrikuu möödus mulle kiiresti. Iga nädal tegelesin ainetega, mis tähendab enamasti ülesannete komplektide lahendamist, käisin mõnel seminaril ja veetsin ka aega enda toakaaslastega. Oleme mõnel nädalavahetusel kuskil viie-kuue inimesega lauamänge või erinevaid kaardimänge mänginud. Võib öelda, et nüüd olen minagi Texas Hold’em pokkeri algkursused läbinud. Lisaks käisime ühel nädalavahetusel Chapel Hillis, mis on Durhami naaberlinn ning kus asub University of Chapel Hill. Üldiselt kutsutaksegi Durham—Chapel-Hill—Raleigh regiooni kolmnurgaks (’The Triangle’), sest kolm linna asuvad lähestikku ja igas linnas on ka suurem ja tuntum ülikool.

Kõikides ainetes olid vaheeksamid oktoobri esimeses pooles ning nüüd jätkuvad samad ained kuni detsembri keskpaigani.

Ainetest oli ökonomeetria mulle ehk kõige tuttavam, sest kuulasin sügisel magistriprogrammis Tõenäosusteooria II-te ning palju materjali oli alguses sama; nüüd oleme mulle aga uute teemade juures. Makro on senimaani olnud üle ootuste huvitav; aine sisu on huvitav, kuid meil on ka üpris kogenud professor sellel alal, kes on andnud välja ka oma õpikuid ning kelle loengustiil on hästi jälgitav. Mikroökonoomika esimene pool põhines suures osas Ariel Rubinstein’i loengumärkmetel, mis erinevad tavapärasest (Mas-Colell et al õpiku põhjal) käsitlusest üsna palju. Mulle see alternatiivne stiil aga meeldis.

Vaheeksamid kõikides ainetes olid üsna rasked, kerge oli igal pool vigu teha ja punkte kaotada. Makros ja ökonomeetrias läks mul täitsa enam-vähem ning minu tulemus oli kuskil 70 protsentiili kandis (ehk olin üleval pool mediaani ja veel natukene peale). Mikros mul nii hästi ei läinud ning olin hoopis allpool mediaani, kuskil 40 protsentiili peal. Ma ei muretse sellepärast aga väga palju, sest mikro eksam oli väga segane ning inimesed said lihtsalt juhuslikult punktid. Professor üritas kujundada ’loova’ eksami ühe uurimisartikli põhjal, kuid see ei tulnud hästi välja: küsimused olid liiga rasked ning segased. Ma sain vaevalt aru, mida ma tegema pean ning sama paistis ka teiste seas välja. Enamik hindest sõltub lõpueksami tulemusest; doktoritudengid peavad aine läbima vähemalt B+ peale, sellisel juhul ei tule sooritada selles aines suvel kvalifikatsioonieksamit. See on mõeldud selleks, et võtta pinget esimeselt aastalt maha ning ma arvan, et see töötab hästi. Nii mõnelgi pool (st teistes ülikoolides) on süsteem selline, et sa võid kuulata aineid ja läbida nad mis iganes hinde peale, kuid sinu jätkamine programmis sõltub ainult kvalifikatsioonieksami tulemustest.


Põhiline erinevus varasemate õpingutega on regulaarsed ja mahukad kodutööd: ise peab palju mõtlema, kuid me arutleme lahenduste üle ka väiksemas grupis; nii õpib tihti ka teistelt üsna palju.
Enne klaverikontserti East Campusel

Tai köök ja kursusekaaslased

India köök ja kursusekaaslased

Brunch koos sakslastega - paremas nurgas Jochen ja Jan


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar