Loading [MathJax]/extensions/TeX/AMSsymbols.js

teisipäev, 2. detsember 2014

Ained läbi, Tänupühad ja lõpuspurt tarbimises

Eelmise nädala teisipäeval olid ainetes viimased loengud ning eelmisel neljapäeval algas suur Thanksgivingu ehk Tänupüha paus, mis võttis enda alla tervelt kolm päeva: normaalne graafik taastus alles pühapäeval. Mul tuli kohe mõelda kus süüa ja kuidas olla, sest minu tavaline päevakava näeb ette nii lõuna kui ka õhtusöögi campusel. Söögi pärast ei tulnud aga vähemalt neljapäeval muretseda, sest mind oli kutsutud Tänupüha õhtusöögile. Õhtusöök oli ette nähtud stiilis, et igaüks valmistab midagi ja toob siis lauale. Kokku oli meid lõpuks viis tükki, kaks ökonomisti (mina ja Amanda) ning kolm keskkonnaökonomisti (Faraz, Yating, Stephanie). Nagu mulle selgeks tehti, siis on korralik söömine või isegi kerge ülesöömine Tänupühade lahutamatu osa ning ka meie õhtusöök oli mitmete käikudega. Yating oli teinud datlisupi riisipallidega, Faraz oli valmistanud veisehautise moodi roa nimega keema, mida söödi rullituna naan’i leivaga, mina olin ostnud lõhe ja valmistanud ananassi-sinihallitusjuustu kastme, Amanda oli teinud taimetoidu hautise ning Stephanie kaks ameerika stiilis pirukat: õunapirukas ja kõrvitsapirukas. Kõik toidud olid väga maitsvad ning söömine toimus mitmes vahetuses, kuna võtsime lauamängudega vahepeal aega maha. Ning kuna neljapäeval sai nii tublisti süüa, siis sai ju reedel hoopis vähemaga hakkama ning nii ma need Tänupühad üle elasingi. 
Pärast Tänupühade õhtusööki

Vahetult pärast Tänupühasid toimus ka aasta üks suuremaid ostlemisüritusi, Must Reede (Black Friday), mis on omamoodi  avapauguks kuni aasta lõpuni ulatuvale pühadega seotud ostlemisele. Mustal Reedel lasevad mitmed suured kauplused hindu alla ning hullutavad rahvast kõiksuguste ’uksemurdjate’  ja muude sarnaste pakkumistega. Poed avavad uksed juba südaöösel nii et inimesed, kes pakkumisi soovivad saada, on enne poe avamist seal telklaagris. Mina nautisin loomulikult Musta Reedet internetivahendusel ning ostsin muuseas uue sülearvuti, kohvri, saapad ja mõned raamatud. Esmaspäeval ehk täna toimus Küberesmaspäev (Cyber Monday), mis on omamoodi jätkuüritus Mustale Reedele ning keskendub rohkem internetipakkumistele, et pühadelt naasnud inimesed saaksid ka esimesel tööpäeval ostlemist jätkata. Ning ka mina jätkasin ostlemist, ostes veel lisaks ka kõik-ühes lauaarvuti. Kõik muidugi hea sõbra Amazoni vahendusel, millega ma olen oma siinviibitud aja jooksul teinud juba 68 tellimust. Amazon kannab auga nime kõigepood: olen tellinud nii müslibatoone, jalgrattalampe, riideid (jope, sokid), elektroonikat (arvuti, printer, puhur), jalanõusid, mööblit (tool, lamp) ning isegi wc-paberit ja koolitarbeid. Kuna kõik tuuakse veel tasuta kohale ka, siis on see väga mugav; seda enam, et alternatiiv mulle on jalgrattaga poes käia või ajastada enda poeskäigud toakaaslase omaga (toidupoes käime küll regulaarselt aga mitte tarbeesemeid ostmas). Teine põhjus vähemalt mulle esmapilgul suurena näiva tellimuste arvu taga on minu siinne tarbimisfilosoofia. Minu ülesanne on tagada, et ma oleksin seisundis, et saan anda endast parima. See tähendab, et mul oleks tuju üleval, hea olla ning tahe tööd teha. Et inimese õnnelikkus vähemalt osaliselt sõltub tarbimisest, siis olengi läinud seda rada, et ostan seda, mis mulle meeldib, ja seda, mis kaudselt suurendab minu produktiivsust. Ning kuna ülikool tagab mulle vastavad vahendid, siis olengi muretsenud endale korraliku mööbli, head jalanõud, söögid campusel koos kohvi ja väikse snäkiga. Ning senimaani see töötab ning arvan jõuan päris palju tehtud. Olen ainetega enam-vähem sina peal, käisin sellel semestril ca 20 seminaril ning lugesin ka mõned raamatud.


Loodan homme veel Duke’i kabelis toimuval jõulukontserdil käia, kuid muidu õpin peamiselt eksamiteks ning ootan enda ukse taha kõiki neid pakke, mis varsti kohale peaksid jõudma.